Barátaink ünnepe, a mi ünnepünk is. II.

„Baráti találkozásunk alkalmával Kraft Aladár költő, Bátki József és Bóna Kovács Károly festő- és szobrászművészek egy alkalommal megbeszélték, hogy megszervezik Salgótarjánban azokat az irodalmi, képzőművészeti, zenei és egyéb művéseti erőket, amelyek városunkban rejlenek.”- olvashatjuk dr. Förster Kálmán, városunk első polgármestere visszaemlékezéseiben. Így jött létre a ’30-as évek elején a Balassa Bálint Művész Asztaltársaság, az 1989-ben hasonló céllal megszervezett Balassi Bálint Asztaltársaság szellemi elődje, példaképe. Megalakulásuk 25, évfordulóját nemrég ünneplő Társaság tagjainak alkotásiból, a megyei könyvtár Bóna Kovács Károly galériájában rendeztek kiállítást. A megnyitóján Székyné dr. Sztrémi Melinda polgármesterasszony megköszönte az alkotók munkáját, amellyel városunk szellemi életének, kulturális örökségének gazdagításához járultak hozzá.

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Ez a weboldal sütiket használ. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a sütik használatát, vagy zárja be az oldalt. További információ

Az Uniós törvények értelmében fel kell hívnunk a figyelmét arra, hogy ez a weboldal ún. "cookie"-kat vagy "sütiket" használ. A sütik apró, tökéletesen veszélytelen fájlok, amelyeket a weboldal helyez el az Ön számítógépén, hogy minél egyszerűbbé tegye az Ön számára a böngészést. A sütiket letilthatja a böngészője beállításaiban. Amennyiben ezt nem teszi meg, illetve ha az "Elfogadás" feliratú gombra kattint, azzal elfogadja a sütik használatát.

Bezárás