Barátaink ünnepe, a mi ünnepünk is. II.

„Baráti találkozásunk alkalmával Kraft Aladár költő, Bátki József és Bóna Kovács Károly festő- és szobrászművészek egy alkalommal megbeszélték, hogy megszervezik Salgótarjánban azokat az irodalmi, képzőművészeti, zenei és egyéb művéseti erőket, amelyek városunkban rejlenek.”- olvashatjuk dr. Förster Kálmán, városunk első polgármestere visszaemlékezéseiben. Így jött létre a ’30-as évek elején a Balassa Bálint Művész Asztaltársaság, az 1989-ben hasonló céllal megszervezett Balassi Bálint Asztaltársaság szellemi elődje, példaképe. Megalakulásuk 25, évfordulóját nemrég ünneplő Társaság tagjainak alkotásiból, a megyei könyvtár Bóna Kovács Károly galériájában rendeztek kiállítást. A megnyitóján Székyné dr. Sztrémi Melinda polgármesterasszony megköszönte az alkotók munkáját, amellyel városunk szellemi életének, kulturális örökségének gazdagításához járultak hozzá.

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..

Ez a weboldal sütiket használ. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a sütik használatát, vagy zárja be az oldalt. További információ

Az Uniós törvények értelmében fel kell hívnunk a figyelmét arra, hogy ez a weboldal ún. "cookie"-kat vagy "sütiket" használ. A sütik apró, tökéletesen veszélytelen fájlok, amelyeket a weboldal helyez el az Ön számítógépén, hogy minél egyszerűbbé tegye az Ön számára a böngészést. A sütiket letilthatja a böngészője beállításaiban. Amennyiben ezt nem teszi meg, illetve ha az "Elfogadás" feliratú gombra kattint, azzal elfogadja a sütik használatát.

Bezárás