“Településünk hagyományait őrző asztaltársaság”

A Baráti kör támogatásával a közelmúltban megalakult a “Településünk hagyományait őrző asztaltársaság”.
A kezdeményezők-19 fő- Baglyasalján élő és Baglyasaljáról elszármazott idősebb polgárok.
Céljuk a baráti kör alapszabályában rögzített településünk közösségi és kulturális múltjának feltárása, az értékek megőrzése, ápolása, a rendelkezésünkre álló dokumentumok átadása a Baráti Kör részére.
Április 27-én megtörtént az első összejövetel, ahol a jövőbeni terveken túl egy filmvetítést láthatott az érdeklő közönség, amely eredetileg egy családi archívumba készült, ugyanakkor miután közéleti dolgokról szól, úgy gondolták másokat is érdekelhet. A film bemutatja az 1990-es rendszerváltás polgármester választását, Salgótarján és környéke légi felvételeit, Baglyasalja régi épületeit, pedagógus karát, Baglyasalja fejlődését, kulturális- sport fellendülését, a civil szervezetek- többek között a Baglyasaljai Barátainak Köre- megalakulását, munkáját 2005 időszakáig.
Munkájukhoz minden érdeklődő segítségét és megjelenését szeretettel várják!
Rendezvényüket minden hónap utolsó hetének csütörtökén délután 16 órától a “Hétközi Diákotthon” nagytermében tartják.

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..

Ez a weboldal sütiket használ. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a sütik használatát, vagy zárja be az oldalt. További információ

Az Uniós törvények értelmében fel kell hívnunk a figyelmét arra, hogy ez a weboldal ún. "cookie"-kat vagy "sütiket" használ. A sütik apró, tökéletesen veszélytelen fájlok, amelyeket a weboldal helyez el az Ön számítógépén, hogy minél egyszerűbbé tegye az Ön számára a böngészést. A sütiket letilthatja a böngészője beállításaiban. Amennyiben ezt nem teszi meg, illetve ha az "Elfogadás" feliratú gombra kattint, azzal elfogadja a sütik használatát.

Bezárás